Nejdelší visutý most na světě George Washingtona

Most George Washingtona je jedním z nejznámějších mostů ve Spojených státech amerických. Nachází se v New Yorku a spojuje části Manhattanu a Brooklynu přes řeku Hudson. Most byl otevřen v roce 1931 a dlouho byl nejdelším visutým mostem na světě. Jeho délka činí téměř 2,3 kilometru a jeho charakteristické dvě obrovské věže jsou ikonickými symboly města. Každoročně ho přejede miliony aut i chodců, kteří si užívají úchvatné výhledy na panoramata New Yorku.

Symbol New Yorku: most George Washingtona

Tento impozantní most, který spojuje čtvrti Manhattan a Fort Lee ve státě New Jersey, se stal ikonou amerického inženýrství a architektury. Byl otevřen v roce 1931 a dlouhou dobu byl nejdelším visutým mostem na světě.

Jeho délka přesahuje 1,4 kilometru a jeho dvě hlavní věže dosahují výšky téměř 200 metrů nad hladinou řeky Hudson. Most slouží jako důležitá dopravní tepna pro obyvatele i turisty, kteří chtějí přejít mezi dvěma státy.

Tento symbol New Yorku nabídne úchvatné pohledy na panoramatické výhledy na mesto i okolní krajinu. Mnoho lidí si užívá procházku po chodnících mostu, které jsou vyhrazené jak pro pěší tak cyklisty. Navštívit tento majestátní most je skutečný zážitek plných emocionálních momentů s krásnými scenériemi za každým rohem

Most George Washingtona

Byl postaven v roce 1931 a pojmenován po prvním prezidentovi Spojených států. Most spojuje části Manhattanu a New Jersey přes řeku Hudson, což ho činí důležitou dopravní tepnou pro obyvatele těchto oblastí.

Tento impozantní inženýrský skvost měří celkem 4,13 kilometru a jeho hlavní rozpětí dosahuje délky 1,067 metrů. Jeho konstrukce zahrnuje dvě velké visuté lana, která jsou upevněna na dvou masivních betonových pilotech. Most disponuje šesti jízdními pruhy pro automobily a také chodníky pro pěší.

Dnes slouží Most George Washingtona jako klíčová součást silniční sítě ve Velkém New Yorku. Denně jej přejede tisícovky vozidel i chodců, kteří cestujícím nabídne nádherný výhled na panoramatické okolnosti mesta i řeky Hudson.