KB, Moneta, Air Bank a UniCredit Bank umožní vklady ve sdílených bankomatech

Od roku 2024 budou moci klienti Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank postupně vkládat peníze ve sdílené bankomatové síti za stejných podmínek jako u zařízení své vlastní banky. Banky o tom informovaly ve společném prohlášení. Jde o další krok iniciativy započaté v únoru 2023, kdy tyto banky umožnily klientům vybírat hotovost ve sdílené bankomatové síti.

Obliba bankomatů s vkladovou funkcí mezi klienty podle bank dlouhodobě roste. Možnost vkládat hotovost kdykoliv podle nich oceňují zejména podnikatelé. Statistiky ukazují, že v některých lokalitách objem vložené hotovosti dokonce přesahuje objem výběrů, uvedly.

Cílem iniciativy sdílení bankomatů je podle bank zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně urychlit aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Součástí společné iniciativy je rovněž přesun duplicitních bankomatů. Když na jednom místě stojí vedle sebe dvě sdílená zařízení, jedno z nich banky přesunou tam, kde předtím bankomat chyběl. K dnešnímu dni takto banky společně přesunuly více jak 60 bankomatů, dodal Juchelka, ředitel Komerční banky.